Vsi zmagujemo … ko sodelujemo

V predprazničnem času, času, ko si zaželimo vse dobro in lepo v prihajajočem novem letu, smo se v skupini Sovice spomnili tudi na tiste, s katerimi smo zelo radi sodelovali tedaj, ko smo se med seboj lahko družili.

Medgeneracijsko sodelovanje je tako za otroke kot starostnike izrednega pomena, saj se lahko drug od drugega zelo veliko naučimo in našim najmlajšim omogočimo razvijanje socialnih veščin, ki so še tako pomembne za razvoj empatije in odnosov do sočloveka. Odločili smo se, da varovancem Doma starejših občanov v Šmarjeti pričaramo nasmehe na obrazih in zanetimo iskrice v njihovih očeh, z voščilnicami, ki so jih otroci skupaj s starši, ustvarjali doma. Varovanci doma so se jih izredno razveselili.

»Če hočeš videti, moraš gledati s srcem, bistvo je očem nevidno…«

Antoine de Saint-Exupéry

Otroci skupine Sovice z vzgojiteljicama