košarica rdečega križa

Maja že tradicionalno obeležujemo teden rdečega križa.

Slogan letošnjega tedna  je NASMEH. POVSOD IN ZA VSAKOGAR. KER NAM JE MAR.OZRK Novo mesto  v mesecu maju vsako leto organizira KOŠARICO RDEČEGA KRIŽA. Letos se bomo akciji pridružili tudi v vrtcu.

Zbirali bomo živila, higienske pripomočke in šolske potrebščine.  Svoje prispevke lahko oddate od 17. do 25. maja v košaro v avli vrtca (pri vhodu v drugo starostno obdobje). Zbrana živila bodo po zaključku akcije  prevzeli predstavniki KORK  Šmarjeta  in Bela Cerkev in jih razdelili med pomoči najbolj potrebne v naši občini.

Pravijo, da v življenju ni odločilno ‘imeti prav’, pač pa ‘biti dober’.

In prav gotovo je lažje biti dober in pomagati,  kot pa za pomoč prositi. Zato bodimo veseli in hvaležni, da smo med tistimi, ki imajo možnost pomagati in prispevajmo po svojih močeh. Za nekoga, ki živi v pomankanju šteje vsak kilogram riža ali zavitek makaronov.

Za vse prispevke se vam mladi prostovoljci  OŠ Šmarjeta že v naprej zahvaljujemo.

Ta vnos je bil objavljen v novice 2018. Zaznamek za trajno povezavo.