RECI(kliram) – naravi DA

V OŠ Šmarjeta in v vrtcu Sonček smo se na povabilo Komunale Novo mesto pridružili projektu »RECI(kliram) – naravi DA«. V vrtcu so v projekt vključeni otroci od 4. do 6. leta starosti, v šoli pa učenci I. triletja.

S svojim obiskom nas je, 8. marca, že razveselil hrček Cofek, ki je skupaj s svojo spremljevalko Majo Kokol navdušil otroke in jih spodbudil k izdelavi gozdne scene.

Otroci so jo izdelali iz odpadnih surovin in si prislužili nagrado: igrano animacijsko predstavo, z naslovom GOZDNE SRA(č)KARIJE (medved in sraka – EKO gozdna junaka), ki so si jo ogledali v torek, 27. 3. 2018.

Spremljali so prigode igrive in nagajive srake Špele. Prigode niso bile le zabavne,  temveč zelo poučne. Otroci so bili namreč aktivno vključeni že v nastajanje same zgodbe, saj so preko praktičnih izkušenj s pripravo in postavitvijo lastne gozdne scene razvijali predstavo o nastajanju odpadkov ter o pomenu možnosti predelave. Spoznavali so, da je čisto okolje zelo pomembno tudi za ostala živa bitja.

Otroci so se naučili tudi pesmico. Njena vsebina ima zelo pomembno vzgojno noto. ” V našem gozdu je živela, sraka po imenu Špela, res si najbolj je želela kepico zlata, la la la …”  (besedilo na spletni strani Moja pravljica!)

prispevek pripravila: Jožica Godec
Ta vnos je bil objavljen v novice 2018. Zaznamek za trajno povezavo.