MESEC MAJ – MESEC ZA DOBRA DELA

Za nekatere je mesec maj najlepši mesec v letu.  Je pa tudi mesec, ko se je rodil Henry Dunant, ustanovitelj Rdečega križa, ki je s svojo idejo o humanitarnim delu spremenil pogled na svet. Za nas pa je to mesec, ko se trudimo, da bi naredi čim več dobrega  za ljudi, ki so se znašli v stiski.

Pridružili se bomo dobrodelni akciji:

KOŠARICA RDEČEGA KRIŽA

V tednu od 20. do 24. maja bomo izvedli akcijo KOŠARICO RK.

Tako kot vsako leto, bomo zbirali živila z daljšim rokom uporabe (riž, testenine, konzerve, moka, sladkor), higienske pripomočke in šolske potrebščine. Prav bo prišel pa tudi kakšen priboljšek (čokolada, keksi), ki si ga ljudje v stiski ne morejo privoščiti.

Svoje prispevke lahko vsak dan oddate v košaro pri vhodu skupin drugega starostnega obdobja.

Vse zbrano bosta prevzela predstavnika KORK Šmarjeta in Bela Cerkev in poskrbela, da bo pomoč prišla v prave roke.

Pravijo, da v življenju ni odločilno »imeti prav«, pač pa »biti dober.« In prav gotovo je lažje biti dober in pomagati, kot pa za pomoč prositi. Zato bodimo veseli in hvaležni, če smo med tistimi, ki imajo možnost pomagati in prispevajmo po svojih močeh.

Za vse prispevke se vam mladi prostovoljci že v naprej zahvaljujemo.

 

Ta vnos je bil objavljen v Nerazvrščeno. Zaznamek za trajno povezavo.