EKO VRTEC

eko šola

EKO VRTEC – mednarodni program okoljske vzgoje

Načrtujemo realizacijo naslednjih ciljev:

• vzgoja za okoljsko odgovornost,
  • vzgoja za zdrav način življenja v zdravem okolju,
  • učinkovita in varčna raba naravnih virov.

V projekt vključujemo otroke prvega in drugega starostnega obdobja.

Ekoakcijski načrt 2019-2020 pdf

SIMBIOZA 2019

V tednu med 14. in 21. oktobrom 2019 so se že šesto leto zapored povezale vse generacije od 9 mesecev do 100+ po celi Sloveniji skozi nacionalni prostovoljski projekt Simbioza Giba 2019. Projekt združuje ideje medgeneracijskega sodelovanja, prostovoljstva in telesne vadbe, preko katerih ozavešča ter promovira zdravo in aktivno življenje za vse generacije v vseh življenjskih obdobjih.

Splošna vadba, pohod, tek, plavanje, igre z žogo, kolesarjenje, plavanje, ples, dvoranski šport, planinarjenje… SIMBIOZA GIBA PODPIRA PRAV VSE OBLIKE GIBALNE KULTURE, REKREACIJE, ŠPORTNE REKREACIJE IN ŠPORTA.

Projekt ponuja vsem prebivalcem Slovenije, da spoznajo nove gibalne, rekreativne, športne aktivnosti in jih poziva k aktivni udeležbi ter jih osvešča o pomenu dnevnega gibanja za zdravje slehernega posameznika skozi celotno življenjsko obdobje.

Koordinatorka aktivnosti na našem območju je skupina Šola zdravja Šmarješke Toplice. Projekt sofinancira Ministrstvo za zdravje RS.
Projekt SIMBIOZA GIBA je del prizadevanj Dober Tek Slovenija za več gibanja in bolj zdravo prehrano.

V torek so se skupini Sovice pridružile članice Šole za zdravje. Skupaj so telovadili na igrišču.

Skupina Ribice so se v torek pridružile telovadbi oskrbovancev Doma starejših občanov Trebnje.

V sredo so Ribice povabile na pohod svoje babice in dedke. Kljub slabemu vremenu so odšli do Šmarjeških Toplic.

ARHIV EKO VRTCA

Šolsko leto 2018/19