ZEMLJA PRAZNUJE ROJSTNI DAN

V eko tednu je naš vrtec pripravil zbiralno akcijo odpadnega papirja. Najprej smo se o akciji pogovorili z otroki in s plakati obvestili starše. Vzgojiteljici iz skupine račk sva se odločili, da dodatno spodbudimo otroke in starše k sodelovanju v zbiralni akciji. Povabili sva vse skupine našega vrtca na praznovanje Zemljinega rojstnega dne. Najprej sva vsem poslali vabilo na praznovanje in otroke obvestili, da za darilo zemlji, prinesejo zavitek odpadnega papirja.

To bo veljalo kot vstopnica na predstavo, ki jo pripravlja Zemlja za svoj rojstni dan. O namenu smo obvestili tudi starše in tako vse skupaj dodatno spodbudili, da so sodelovali v zbiralni akciji. Našemu vabilo so se prav vse skupine z veseljem odzvale in prav vsak otrok je prispeval kupček odpadnega papirja, ki so ga ob prihodu na praznovanje odlagali na voziček in tako že sproti opazovali kako se kup veča. Po kratki predstavi smo otroke pogostili tudi s sadno torto v obliki sadnih nabodal. Glede na različne diete, ki jih imajo nekateri otroci, je bilo sadje pravi izbor pogostitve, ki je bila primerna za vse. Ob koncu tedna smo z veseljem ugotovili, da se je naša akcija iztekla zelo uspešno. Odziv v vrtcu je bil odličen in v zadovoljstvo vseh sva veseli, da je najina ideja padla na plodna tla.

Vzgojiteljici Suzana Pepel in Vesna Vizlar

Ta vnos je bil objavljen v Nerazvrščeno. Zaznamek za trajno povezavo.