TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

Tradicionalni slovenski zajtrk je bil osrednji dogodek dneva slovenske hrane, ki smo ga obeležili v petek, 16. novembra tudi v našem vrtcu. Namen tega projekta je med drugim ozaveščati otroke o pomenu  zajtrka v okviru prehranjevalnih navad ter uživanja zdrave lokalno pridelane hrane. Za zajtrk so tako otroci jedli kruh, maslo, med, domače mleko in jabolka slovenskega izvora oz. lokalnih ponudnikov.

Pri zajtrku sta se nam pridružili ga. županja in ga. ravnateljica. Z obiskom nas je razveselil tudi čebelar g. Globevnik, ki nam je postregel  s sladkim medom in okusnimi medenjaki. Predstavil nam je čebelarjenje in odgovoril na vsa vprašanja malih radovednežev. Zavarovalnica Generali nas je obdarila s kostumom kranjske čebele, naše avtohtone pasme čebel, v katero so se otroci z veseljem preoblekli in zabrenčali kot prave čebelice. Preko dneva  so v igralnicah potekale dejavnosti skozi katere smo spoznavali izvor živil tradicionalnega zajtrka ter delo in življenje čebel.

vzg. Damjana Lavrič

Ta vnos je bil objavljen v Nerazvrščeno. Zaznamek za trajno povezavo.