Priprave na Šmarješki tek

Gibanje je eno izmed prednostnih področij, kateremu v našem vrtcu posvečamo dodatno pozornost tako pri načrtovanju samih dejavnosti kot tudi na medpodročni ravni. Tek je vedno bolj priljubljena oblika rekreacije, po kateri posegajo posamezniki vseh starosti in stopenj pripravljenosti. Pomembno pa je, da začnemo z dobrimi osnovami. Tek kot naravno obliko gibanja vključujemo v gibalne dejavnosti tekom celega leta izvajajo se razne športne aktivnosti, dejavnosti in igre, s poudarkom na teku. V zadnjem tednu pred prihajajočim Šmarješkim tekom izvedemo tudi tekaški trening na šolskem igrišču v sodelovanju z učiteljem športa Alešem Lindičem. Letos smo ga zaradi slabega vremena izvedli v vrtčevski telovadnici. Otroci so se seznanjali s primerno športno opremo, gibanjem kot zdravim življenjskim slogom, pomenom ogrevanja pred vadbo in spoznali tek kot obliko poklica. Za presenečenje nas je obiskal še najhitrejši tekač v občini David Lešnik, ki nam je pokazal svoje medalje in pokale. Druženje smo zaključili s skupnim ogrevanjem in igro ter veselim navdušenjem v pričakovanju občinskega dogodka Šmarješki tek.

Vzg., Ksenja Barbo

Ta vnos je bil objavljen v Nerazvrščeno. Zaznamek za trajno povezavo.